BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Andreas SCOTT | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Sebastiano SOLA | ZA | Somerset West Country Club | No | - |
- | James EDLEY | ZA | Curro Hillcrest | No | - |
- | Lwazi NGWENYA | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Mark BACKEBERG | ZA | Constantia Tennis Club | No | - |
- | Lesedi RAGUIN | BW | Francistown School of Tennis | No | - |
[6] | Luc KOENIG | No | - | ||
[4] | Benjamin DAVIDYAN | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
- | Kaelan RAMDUTH | ZA | No | - | |
- | Tylan Minnaar | Rondebosch Tennis Centre | No | - | |
- | Jaryd VISSER | Table View Tennis Club | No | - | |
[2] | Alexander EDLEY | Curro Hillcrest | No | - | |
- | Nicholas VAN AKEN | ZA | Table View Tennis Club | No | - |
- | Stephen CLAASSEN | Paul Roos Gimnasium | No | - | |
- | Mikaeel WOODMAN | ZA | Mitchells Plain Tennis Club | No | - |
[7] | Benjamin SCOTT | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
[5] | ANRO NEL | ZA | Montagu Tennis Club | No | - |
- | Anrich WESSELS | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | André VILJOEN | ZA | Worcester Tennis Club | No | - |
- | Damian MULLER | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Dylan DU TOIT | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
- | Gerhard BOTHA | Pearson High School | No | - | |
[3] | Connor VAN SCHALKWYK | NA | Johan Theron Tennis School | No | - |
[8] | Joshua ROBERTS | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
- | Willem KNOESEN | ZA | No | - | |
- | Sebastian MILLAN | ZA | Edgemead Tennis Club | No | - |
- | Wade HERMANUS | ZA | Kenridge Tennis Club | No | - |
- | Viktor LINELL | ZA | University of Stellenbosch Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2016-12-18 8:00am | A2 | RTC - court 1 |
Sebastiano SOLA
|
James EDLEY
|
0-6, 0-6 |
2016-12-18 8:00am | A3 | RTC - Court 2 |
Lwazi NGWENYA
|
Mark BACKEBERG
|
6-0, 6-1 |
2016-12-18 8:00am | A4 | RTC - Court 3 |
Lesedi RAGUIN
|
Luc KOENIG [6]
|
1-6, 0-6 |
2016-12-18 8:00am | A6 | RTC - Court 4 |
Kaelan RAMDUTH
|
Tylan Minnaar
|
0-6, 3-6 |
2016-12-18 8:00am | A7 | RTC - Court 5 |
Jaryd VISSER
|
Nicholas VAN AKEN
|
6-1, 6-0 |
2016-12-18 8:00am | A8 | RTC - Court 6 |
Mikaeel WOODMAN
|
Benjamin SCOTT [7]
|
6-0, 6-1 |
2016-12-18 8:00am | A9 | RTC - Court 7 |
ANRO NEL [5]
|
Anrich WESSELS
|
6-2, 6-2 |
2016-12-18 8:00am | A10 | RTC - Court 8 |
André VILJOEN
|
Damian MULLER
|
2-6, 2-6 |
2016-12-18 8:00am | A11 | RTC - Court 9 |
Dylan DU TOIT
|
Gerhard BOTHA
|
1-6, 0-6 |
2016-12-18 9:15am | A13 | RTC - court 1 |
Joshua ROBERTS [8]
|
Willem KNOESEN
|
3-6, 2-6 |
2016-12-18 9:15am | A14 | RTC - Court 2 |
Sebastian MILLAN
|
Wade HERMANUS
|
6-4, 6-1 |
2016-12-18 9:15am | A15 | RTC - Court 3 |
Viktor LINELL
|
Stephen CLAASSEN
|
1-6, 0-6 |
2016-12-19 8:00am | A17 | RTC - court 1 |
Andreas SCOTT [1]
|
James EDLEY
|
6-1, 2-6, 7-6 |
2016-12-19 8:00am | A18 | RTC - Court 2 |
Lwazi NGWENYA
|
Luc KOENIG [6]
|
3-6, 2-6 |
2016-12-19 8:00am | A19 | RTC - Court 3 |
Benjamin DAVIDYAN [4]
|
Tylan Minnaar
|
6-1, 6-0 |
2016-12-19 8:00am | A20 | RTC - Court 4 |
Jaryd VISSER
|
Mikaeel WOODMAN
|
1-6, 2-6 |
2016-12-19 8:00am | A21 | RTC - Court 5 |
ANRO NEL [5]
|
Damian MULLER
|
6-3, 6-3 |
2016-12-19 8:00am | A22 | RTC - Court 6 |
Gerhard BOTHA
|
Connor VAN SCHALKWYK [3]
|
0-6, 0-6 |
2016-12-19 8:00am | A23 | RTC - Court 7 |
Willem KNOESEN
|
Sebastian MILLAN
|
7-5, 6-3 |
2016-12-19 8:00am | A24 | RTC - Court 8 |
Stephen CLAASSEN
|
Alexander EDLEY [2]
|
4-6, 1-6 |
2016-12-20 8:00am | A25 | RTC - court 1 |
Andreas SCOTT [1]
|
Luc KOENIG [6]
|
2-6, 7-6(4), 6-2 |
2016-12-20 8:00am | A26 | RTC - Court 2 |
Benjamin DAVIDYAN [4]
|
Mikaeel WOODMAN
|
0-6, 3-6 |
2016-12-20 8:00am | A27 | RTC - Court 3 |
ANRO NEL [5]
|
Connor VAN SCHALKWYK [3]
|
1-6, 4-6 |
2016-12-20 8:00am | A28 | RTC - Court 4 |
Willem KNOESEN
|
Alexander EDLEY [2]
|
2-6, 3-6 |
2016-12-21 8:00am | A29 | RTC - Court 5 |
Andreas SCOTT [1]
|
Mikaeel WOODMAN
|
4-6, 6-3, 2-6 |
2016-12-21 9:15am | A30 | RTC - Court 6 |
Connor VAN SCHALKWYK [3]
|
Alexander EDLEY [2]
|
6-2, 6-1 |
2016-12-22 9:15am | A31 | RTC - Court 3 |
Mikaeel WOODMAN
|
Connor VAN SCHALKWYK [3]
|
4-6, 2-6 |
2016-12-22 9:15am | B1 | RTC - Court 9 |
Andreas SCOTT [1]
|
Alexander EDLEY [2]
|
6-2, 6-3 |
2016-12-20 10:30am | C1 | RTC - court 1 |
Luc KOENIG [6]
|
Benjamin DAVIDYAN [4]
|
2-6, 1-6 |
2016-12-20 10:30am | C2 | RTC - Court 2 |
ANRO NEL [5]
|
Willem KNOESEN
|
6-2, 6-2 |
2016-12-21 8:00am | C3 | UCT - Upper Court 1 |
Benjamin DAVIDYAN [4]
|
ANRO NEL [5]
|
6-3, 6-3 |
2016-12-21 8:00am | D1 | UCT - Upper Court 2 |
Luc KOENIG [6]
|
Willem KNOESEN
|
7-6, 2-6, 10-6 |
2016-12-19 10:30am | E1 | RTC - court 1 |
James EDLEY
|
Lwazi NGWENYA
|
7-6(1), 6-2 |
2016-12-19 10:30am | E2 | RTC - Court 2 |
Tylan Minnaar
|
Jaryd VISSER
|
0-6, 2-6 |
2016-12-19 10:30am | E3 | RTC - Court 3 |
Damian MULLER
|
Gerhard BOTHA
|
6-1, 6-1 |
2016-12-19 10:30am | E4 | RTC - Court 4 |
Sebastian MILLAN
|
Stephen CLAASSEN
|
6-4, 6-3 |
2016-12-20 8:00am | E5 | RTC - Court 5 |
James EDLEY
|
Jaryd VISSER
|
6-2, 6-2 |
2016-12-20 8:00am | E6 | RTC - Court 6 |
Damian MULLER
|
Sebastian MILLAN
|
3-6, 4-6 |
2016-12-21 8:00am | E7 | UCT - Upper Court 4 |
James EDLEY
|
Sebastian MILLAN
|
6-3, 6-0 |
2016-12-21 9:15am | F1 | UCT - Upper Court 4 |
Jaryd VISSER
|
Damian MULLER
|
1-6, 4-6 |
2016-12-20 8:00am | G1 | RTC - Court 9 |
Lwazi NGWENYA
|
Tylan Minnaar
|
6-0, 6-2 |
2016-12-20 9:15am | G2 | RTC - Court 9 |
Gerhard BOTHA
|
Stephen CLAASSEN
|
0-6, 3-6 |
2016-12-21 9:15am | G3 | UCT - Upper Court 2 |
Lwazi NGWENYA
|
Stephen CLAASSEN
|
3-6, 3-6 |
2016-12-21 9:15am | H1 | UCT - Upper Court 3 |
Tylan Minnaar
(Ret.)
|
Gerhard BOTHA
|
2-6, 0-2 Retired |
2016-12-18 11:45am | I2 | RTC - Court 4 |
Mark BACKEBERG
|
Lesedi RAGUIN
|
2-6, 2-6 |
2016-12-18 11:45am | I4 | RTC - Court 5 |
Nicholas VAN AKEN
|
Benjamin SCOTT [7]
|
0-6, 1-6 |
2016-12-18 11:45am | I5 | RTC - Court 6 |
Anrich WESSELS
|
André VILJOEN
|
6-3, 6-4 |
2016-12-18 11:45am | I7 | RTC - Court 7 |
Joshua ROBERTS [8]
|
Wade HERMANUS
|
6-4, 1-6, 10-7 |
2016-12-19 9:15am | I9 | RTC - Court 4 |
Sebastiano SOLA
|
Lesedi RAGUIN
|
6-1, 6-3 |
2016-12-19 9:15am | I10 | RTC - Court 5 |
Kaelan RAMDUTH
|
Benjamin SCOTT [7]
|
3-6, 0-6 |
2016-12-19 9:15am | I11 | RTC - Court 6 |
Anrich WESSELS
|
Dylan DU TOIT
|
6-4, 1-6, 7-10 |
2016-12-19 9:15am | I12 | RTC - Court 7 |
Joshua ROBERTS [8]
|
Viktor LINELL
|
6-2, 6-2 |
2016-12-20 9:15am | I13 | RTC - court 1 |
Sebastiano SOLA
|
Benjamin SCOTT [7]
|
6-4, 4-6, 10-8 |
2016-12-20 9:15am | I14 | RTC - Court 2 |
Dylan DU TOIT
|
Joshua ROBERTS [8]
|
0-6, 3-6 |
2016-12-21 9:15am | I15 | UCT - Upper Court 4 |
Sebastiano SOLA
|
Joshua ROBERTS [8]
|
4-6, 5-7 |
2016-12-21 9:15am | J1 | UCT - Upper Court 5 |
Benjamin SCOTT [7]
|
Dylan DU TOIT
|
6-1, 6-3 |
2016-12-20 9:15am | K1 | RTC - Court 3 |
Lesedi RAGUIN
|
Kaelan RAMDUTH
|
6-2, 6-0 |
2016-12-20 9:15am | K2 | RTC - Court 4 |
Anrich WESSELS
|
Viktor LINELL
|
6-1, 6-3 |
2016-12-21 10:30am | K3 | UCT - Upper Court 7 |
Lesedi RAGUIN
|
Anrich WESSELS
|
1-6, 7-6, 10-4 |
2016-12-21 10:30am | L1 | UCT - Upper Court 8 |
Kaelan RAMDUTH
|
Viktor LINELL
|
0-6, 3-6 |
2016-12-19 9:15am | M5 | RTC - Court 8 |
Mark BACKEBERG
|
Nicholas VAN AKEN
|
4-6, 4-6 |
2016-12-19 9:15am | M6 | RTC - Court 9 |
André VILJOEN
|
Wade HERMANUS
|
6-1, 7-6(5) |
2016-12-20 9:15am | M7 | RTC - Court 5 |
Nicholas VAN AKEN
|
André VILJOEN
|
6-3, 6-4 |
2016-12-20 9:15am | N1 | RTC - Court 6 |
Mark BACKEBERG
|
Wade HERMANUS
|
0-6, 1-6 |