MD
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | PHILIP HENNING | ZA | Grey College High | Christiaan WORST | No | - |
[1] | Christiaan WORST | ZA | PHILIP HENNING | No | - | |
[2] | Justin LIEBENBERG | ZA | Wanderers Squash Club (Sandton) | Marno STANDER | No | - |
[2] | Marno STANDER | ZA | Pinelands Tennis Club | Justin LIEBENBERG | No | - |
[3] | Siphosothando MONTSI | Midstream College | Taine BERNHARD | No | - | |
[3] | Taine BERNHARD | Sandton Sports Club | Siphosothando MONTSI | No | - | |
[4] | Heinrich WILLEMSE | ZA | Cepha Tennis Club | Charles MORKEL | No | - |
[4] | Charles MORKEL | ZA | Strand Tennis klub | Heinrich WILLEMSE | No | - |
- | Lohan TOERIEN | ZA | Clanwilliam High | James Howard | No | - |
- | Ruan DU PREEZ | Glen Country Club | Samuel TOWNES | No | - | |
- | James Howard | ZA | Malmesbury Tennis Club | Lohan TOERIEN | No | - |
- | Samuel TOWNES | Old Selbornian Tennis Club | Ruan DU PREEZ | No | - | |
- | BENDERT SMIT | ZA | Piketberg High | Daneel GOOSEN | No | - |
- | Philip FOUCHE | Cradock Tennis Club | Guy EVENS | No | - | |
- | Daneel GOOSEN | ZA | George Tennis Club | BENDERT SMIT | No | - |
- | Guy EVENS | ZA | Outeniqua High | Philip FOUCHE | No | - |
- | LIAM COERTZEN | ZA | Grey College High | Nyathi MOTLOJOA | No | - |
- | Nyathi MOTLOJOA | LS | Ladybrand Sport Klub | LIAM COERTZEN | No | - |
- | Matthew JOHNSON | Constantia Tennis Club | Daniel DU TOIT | No | - | |
- | Christian VAN DER WATH | Paul Roos Gimnasium | Dylan PUCHERT | No | - | |
- | Dylan PUCHERT | Christian VAN DER WATH | No | - | ||
- | Daniel DU TOIT | ZA | Matthew JOHNSON | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2016-10-02 1:00pm | A2 | STK - Court 01 |
BENDERT SMIT
Daneel GOOSEN
|
James Howard
Lohan TOERIEN
|
6-4, 6-4 |
2016-10-02 1:00pm | A5 | STK - Court 02 |
Dylan PUCHERT
Christian VAN DER WATH
|
Matthew JOHNSON
Daniel DU TOIT
|
3-6, 3-6 |
2016-10-02 1:00pm | A7 | STK - Court 03 |
Guy EVENS
Philip FOUCHE
|
Ruan DU PREEZ
Samuel TOWNES
|
2-6, 1-6 |
2016-10-03 1:00pm | A9 | STK - Court 01 |
PHILIP HENNING [1]
Christiaan WORST [1]
|
BENDERT SMIT
Daneel GOOSEN
|
6-0, 6-4 |
2016-10-03 1:00pm | A10 | STK - Court 02 |
Taine BERNHARD [3]
Siphosothando MONTSI [3]
|
Nyathi MOTLOJOA
LIAM COERTZEN
|
6-0, 5-7, 10-3 |
2016-10-03 1:00pm | A11 | STK - Court 03 |
Matthew JOHNSON
Daniel DU TOIT
|
Charles MORKEL [4]
Heinrich WILLEMSE [4]
|
2-6, 3-6 |
2016-10-03 1:00pm | A12 | STK - Court 04 |
Ruan DU PREEZ
Samuel TOWNES
|
Marno STANDER [2]
Justin LIEBENBERG [2]
|
5-7, 6-2, 6-10 |
2016-10-04 1:00pm | A13 | STK - Court 01 |
PHILIP HENNING [1]
Christiaan WORST [1]
|
Taine BERNHARD [3]
Siphosothando MONTSI [3]
|
2-6, 5-7 |
2016-10-04 1:00pm | A14 | STK - Court 02 |
Charles MORKEL [4]
Heinrich WILLEMSE [4]
|
Marno STANDER [2]
Justin LIEBENBERG [2]
|
7-6, 6-3 |
2016-10-05 11:45am | A15 | STK - Court 02 |
Taine BERNHARD [3]
Siphosothando MONTSI [3]
|
Charles MORKEL [4]
Heinrich WILLEMSE [4]
|
6-4, 7-5 |