BD 18 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Eric Matjiane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | Tshepang Tlhatlha | No | - |
[1] | Tshepang Tlhatlha | Hammanskraal Tennis Club | Eric Matjiane | No | - | |
[2] | Quinn Abercrombie | ZA | Plumstead Tennis Club | Cebo Faleni | No | - |
[2] | Cebo Faleni | Quinn Abercrombie | No | - | ||
[3] | Valentino CERONIO | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | Jandré VILJOEN | No | - |
[3] | Jandré VILJOEN | ZA | Menlopark High | Valentino CERONIO | No | - |
[4] | Brendan Smith | Fairland Tennis Club | Wernich ROSSOUW | No | - | |
[4] | Wernich ROSSOUW | ZA | Goedehoop Primary | Brendan Smith | No | - |
- | Echard DE KOCK | ZA | Hermanus Tennis Club | Leonardo SOLA | No | - |
- | Sagen Hugo | ZA | Mitchells Plain Tennis Club | Dante Rix | No | - |
- | VIC ATAM | ZA | Weltevreden Park Tennis Club | Muhammad VALLY | No | - |
- | TJ Chuene | ZA | Lebowakgomo Tennis Club | Refentse Ramokgola | No | - |
- | Johann Buhrmann | Randburg Tennis Club | Danté Nell | No | - | |
- | Luke OOSTHUIZEN | ZA | St David's Marist Inanda | Ulrich Nienaber | No | - |
- | Boitshepo Maake | ZA | Alberhart Tennis Club | Heinrich WASSERFALL | No | - |
- | Pieter Janse Van Rensburg | Tuks Tennis Club | Reuben Mattheus | No | - | |
- | Reuben Mattheus | ZA | Hoërskool Waterkloof | Pieter Janse Van Rensburg | No | - |
- | Ulrich Nienaber | ZA | Paarl Boys' High School | Luke OOSTHUIZEN | No | - |
- | Heinrich WASSERFALL | ZA | Hoërskool Waterkloof | Boitshepo Maake | No | - |
- | Dante Rix | ZA | Atlantic tennis Academy | Sagen Hugo | No | - |
- | Muhammad VALLY | ZA | VIC ATAM | No | - | |
- | Refentse Ramokgola | Amos Tennis Academy | TJ Chuene | No | - | |
- | Leonardo SOLA | ZA | Somerset West Country Club | Echard DE KOCK | No | - |
- | Danté Nell | Somerset West Country Club | Johann Buhrmann | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-07 12:45pm | A2 | FS TS - Court 15 |
VIC ATAM
Muhammad VALLY
|
Sagen Hugo
Dante Rix
|
4-6, 6-4, 12-10 |
2023-04-07 2:00pm | A4 | FS TS - Court 1 |
Pieter Janse Van Rensburg
Reuben Mattheus
|
Ulrich Nienaber
Luke OOSTHUIZEN
|
2-6, 3-6 |
2023-04-07 2:00pm | A5 | FS TS - Court 2 |
Boitshepo Maake
Heinrich WASSERFALL
|
Echard DE KOCK
Leonardo SOLA
|
3-6, 6-4, 6-10 |
2023-04-07 2:00pm | A7 | FS TS - Court 3 |
TJ Chuene
Refentse Ramokgola
|
Danté Nell
Johann Buhrmann
|
4-6, 4-6 |
2023-04-07 3:45pm | A9 | FS TS - Court 1 |
Tshepang Tlhatlha [1]
Eric Matjiane [1]
|
VIC ATAM
Muhammad VALLY
|
4-6, 3-6 |
2023-04-07 3:45pm | A10 | FS TS - Court 2 |
Jandré VILJOEN [3]
Valentino CERONIO [3]
|
Ulrich Nienaber
Luke OOSTHUIZEN
|
6-4, 6-4 |
2023-04-07 3:45pm | A11 | FS TS - Court 3 |
Echard DE KOCK
Leonardo SOLA
|
Wernich ROSSOUW [4]
Brendan Smith [4]
|
6-1, 6-2 |
2023-04-07 3:45pm | A12 | FS TS - Court 4 |
Danté Nell
Johann Buhrmann
|
Cebo Faleni [2]
Quinn Abercrombie [2]
|
2-6, 5-7 |
N/A | A13 | FS TS - Court 3 |
VIC ATAM
Muhammad VALLY
|
Jandré VILJOEN [3]
Valentino CERONIO [3]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-04-10 1:00pm | A14 | FS TS - Court 4 |
Echard DE KOCK
Leonardo SOLA
|
Cebo Faleni [2]
Quinn Abercrombie [2]
|
6-2, 6-3 |
2023-04-10 3:15pm | A15 | FS TS - Court 10 |
VIC ATAM
Muhammad VALLY
|
Echard DE KOCK
Leonardo SOLA
|
0-6, 4-6 |