GS 18
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Kaitlyn RAMDUTH | ZA | No | - | |
- | Angelique JANSEN VAN VUUREN | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
- | Erin Hack | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Mmihle MABUZA | ZA | Newton Primary | No | - |
[9] | Amike BOTHA | ZA | Menlopark High | No | - |
[10] | Arili BOSHOFF | ZA | Nelspruit Hoerskool | No | - |
- | JEANLE WIPPLINGER | Oranje Meisieskool | No | - | |
- | Mia SCHIMPER | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
[8] | Wilmien VOS | ZA | Paarl Gymnasium High School | No | - |
- | kc liebenberg | HARTBEESPOORT TENNIS KLUB | Yes | ||
- | Kayla Steenekamp | ZA | Helpmekaar Kollege | No | - |
- | Keira Cook | ZA | Cornwall Hill High | No | - |
- | Leane ENGELBRECHT | ZA | Mundene Tennis Klub | No | - |
[13] | Nina SCHIMPER | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
[15] | Eriné Lategan | ZA | Paarl Gymnasium High School | No | - |
- | Hailey TROUP | Rhenish High | No | - | |
- | Karla Jurgens | Kirkwood High | No | - | |
- | Katrien Booysen | ZA | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - |
[7] | Annika KLEINHANS | Despatch | No | - | |
[5] | Hanmaré Mc Aslin | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Madison Sked | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - | |
- | Nadja Walter | ZA | Cornwall Hill High | No | - |
- | Lienke Badenhorst | ZA | Fichardtpark High | No | - |
[11] | Annie van Schalkwyk | ZA | No | - | |
[12] | Ashtyn CASON | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
- | Carli Kruger | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - | |
- | Anandie DE WAAL | ZA | Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club | No | - |
- | Minke van zyl | ZA | Paarl Girls High | No | - |
[3] | Lilitha NDUNGANE | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
[6] | Luise Janse van Rensburg | ZA | Jim Fouché High School | No | - |
- | Tiana PHILIPPIDES | No | - | ||
- | Michelle van Schalkwyk | ZA | Curro | No | - |
- | Rozanne Van der Schyff | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - |
[14] | Mia Kotze | Curro Durbanville | No | - | |
[16] | Andrea WISEMAN | Kingsway Tennis Club | No | - | |
- | Ariane AGUÉ | BJ | Wendywood Sports Club | No | - |
- | Erin Jacobs | Boskruin Tennis Club | No | - | |
- | Charne Mulder | ZA | No | - | |
[2] | Isabella Basson | ZA | Midstream College | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-06 11:30am | A2 | Mun - Court 1 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN
|
Erin Hack
|
1-6, 1-6 |
2023-04-06 11:30am | A10 | Mun - Court 2 |
Kayla Steenekamp
|
Keira Cook
|
2-6, 1-6 |
2023-04-06 11:30am | A15 | Mun - Court 3 |
Karla Jurgens
|
Katrien Booysen
|
3-6, 4-6 |
2023-04-06 11:30am | A19 | Mun - Court 4 |
Nadja Walter
|
Lienke Badenhorst
|
6-1, 6-7(5), 5-7 |
2023-04-06 11:30am | A23 | Mun - Court 5 |
Anandie DE WAAL
|
Minke van zyl
|
6-3, 3-6, 1-6 |
2023-04-06 11:30am | A27 | Mun - Court 6 |
Michelle van Schalkwyk
|
Rozanne Van der Schyff
|
0-6, 2-6 |
2023-04-06 11:30am | A31 | Mun - Court 7 |
Erin Jacobs
|
Charne Mulder
|
6-3, 7-5 |
2023-04-07 11:30am | A33 | FS TS - Court 3 |
Kaitlyn RAMDUTH [1]
|
Erin Hack
|
6-1, 6-0 |
2023-04-07 11:30am | A34 | FS TS - Court 4 |
Mmihle MABUZA
|
Amike BOTHA [9]
|
0-6, 0-6 |
2023-04-07 11:30am | A35 | FS TS - Court 5 |
Arili BOSHOFF [10]
|
JEANLE WIPPLINGER
|
6-1, 6-0 |
2023-04-07 11:30am | A36 | FS TS - Court 6 |
Mia SCHIMPER
|
Wilmien VOS [8]
|
0-6, 1-6 |
2023-04-07 11:30am | A37 | FS TS - Court 7 |
kc liebenberg
|
Keira Cook
|
6-7(6), 1-6 |
2023-04-07 11:30am | A38 | FS TS - Court 8 |
Leane ENGELBRECHT
|
Nina SCHIMPER [13]
|
2-6, 2-6 |
2023-04-07 11:30am | A39 | FS TS - Court 9 |
Eriné Lategan [15]
|
Hailey TROUP
|
4-6, 2-6 |
2023-04-07 11:30am | A40 | FS TS - Court 10 |
Katrien Booysen
|
Annika KLEINHANS [7]
|
4-6, 1-6 |
2023-04-07 11:30am | A41 | FS TS - Court 11 |
Hanmaré Mc Aslin [5]
|
Madison Sked
|
6-1, 6-0 |
2023-04-07 11:30am | A42 | FS TS - Court 12 |
Lienke Badenhorst
|
Annie van Schalkwyk [11]
|
6-4, 4-6, 6-7 |
2023-04-07 11:30am | A43 | FS TS - Court 13 |
Ashtyn CASON [12]
|
Carli Kruger
|
6-3, 7-5 |
2023-04-07 11:30am | A44 | FS TS - Court 14 |
Minke van zyl
|
Lilitha NDUNGANE [3]
|
2-6, 0-6 |
2023-04-07 11:30am | A45 | FS TS - Court 15 |
Luise Janse van Rensburg [6]
|
Tiana PHILIPPIDES
|
6-1, 6-1 |
2023-04-07 12:45pm | A46 | FS TS - Court 1 |
Rozanne Van der Schyff
|
Mia Kotze [14]
|
6-3, 6-2 |
2023-04-07 12:45pm | A47 | FS TS - Court 2 |
Andrea WISEMAN [16]
|
Ariane AGUÉ
|
6-2, 6-1 |
2023-04-07 12:45pm | A48 | FS TS - Court 3 |
Erin Jacobs
|
Isabella Basson [2]
|
1-6, 0-6 |
2023-04-08 11:30am | A49 | FS TS - Court 1 |
Kaitlyn RAMDUTH [1]
|
Amike BOTHA [9]
|
6-1, 6-1 |
2023-04-08 11:30am | A50 | FS TS - Court 2 |
Arili BOSHOFF [10]
|
Wilmien VOS [8]
|
7-5, 3-6, 6-4 |
2023-04-08 11:30am | A51 | FS TS - Court 3 |
Keira Cook
|
Nina SCHIMPER [13]
|
0-6, 1-6 |
2023-04-08 11:30am | A52 | FS TS - Court 4 |
Hailey TROUP
|
Annika KLEINHANS [7]
|
6-1, 6-2 |
2023-04-08 11:30am | A53 | FS TS - Court 5 |
Hanmaré Mc Aslin [5]
|
Annie van Schalkwyk [11]
|
6-1, 6-0 |
2023-04-08 11:30am | A54 | FS TS - Court 6 |
Ashtyn CASON [12]
|
Lilitha NDUNGANE [3]
|
3-6, 2-6 |
2023-04-08 11:30am | A55 | FS TS - Court 7 |
Luise Janse van Rensburg [6]
|
Rozanne Van der Schyff
|
6-0, 6-0 |
2023-04-08 11:30am | A56 | FS TS - Court 8 |
Andrea WISEMAN [16]
|
Isabella Basson [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-04-10 8:00am | A57 | FS TS - Court 5 |
Kaitlyn RAMDUTH [1]
|
Arili BOSHOFF [10]
|
6-1, 6-0 |
2023-04-10 8:00am | A58 | FS TS - Court 6 |
Nina SCHIMPER [13]
|
Hailey TROUP
|
1-6, 0-6 |
2023-04-10 8:00am | A59 | FS TS - Court 7 |
Hanmaré Mc Aslin [5]
|
Lilitha NDUNGANE [3]
|
7-5, 4-6, 6-3 |
2023-04-10 8:00am | A60 | FS TS - Court 8 |
Luise Janse van Rensburg [6]
|
Isabella Basson [2]
|
6-3, 7-5 |
2023-04-10 10:30am | A61 | FS TS - Court 7 |
Kaitlyn RAMDUTH [1]
|
Hailey TROUP
|
6-1, 6-4 |
2023-04-10 10:30am | A62 | FS TS - Court 8 |
Hanmaré Mc Aslin [5]
|
Luise Janse van Rensburg [6]
|
6-2, 6-2 |
2023-04-11 8:30am | A63 | FS TS - Court 9 |
Kaitlyn RAMDUTH [1]
|
Hanmaré Mc Aslin [5]
|
7-6(2), 6-4 |
2023-04-11 8:30am | B1 | FS TS - Court 13 |
Hailey TROUP
|
Luise Janse van Rensburg [6]
|
3-6, 6-7(3) |
2023-04-10 10:30am | C1 | FS TS - Court 9 |
Arili BOSHOFF [10]
|
Nina SCHIMPER [13]
|
7-5, 3-6, 9-11 |
2023-04-10 10:30am | C2 | FS TS - Court 10 |
Lilitha NDUNGANE [3]
|
Isabella Basson [2]
|
6-3, 7-5 |
2023-04-11 8:30am | C3 | UFS - Court 8 |
Nina SCHIMPER [13]
|
Lilitha NDUNGANE [3]
|
1-6, 1-6 |
2023-04-11 8:30am | D1 | UFS - Court 9 |
Arili BOSHOFF [10]
|
Isabella Basson [2]
|
6-3, 2-6, 8-10 |
2023-04-09 8:00am | E1 | FS TS - Court 11 |
Amike BOTHA [9]
|
Wilmien VOS [8]
|
3-6, 6-0, 10-8 |
2023-04-09 8:00am | E2 | FS TS - Court 9 |
Keira Cook
|
Annika KLEINHANS [7]
|
0-6, 0-6 |
2023-04-09 8:00am | E3 | FS TS - Court 15 |
Annie van Schalkwyk [11]
|
Ashtyn CASON [12]
|
2-6, 0-6 |
2023-04-09 8:00am | E4 | FS TS - Court 3 |
Rozanne Van der Schyff
|
Andrea WISEMAN [16]
|
6-4, 7-6(4) |
2023-04-09 10:30am | E5 | GRE - Court 1 |
Amike BOTHA [9]
|
Annika KLEINHANS [7]
|
6-3, 7-6(5) |
2023-04-09 10:30am | E6 | GRE - Court 2 |
Ashtyn CASON [12]
|
Rozanne Van der Schyff
|
6-1, 7-5 |
2023-04-10 9:15am | E7 | FS TS - Court 11 |
Amike BOTHA [9]
|
Ashtyn CASON [12]
|
3-6, 6-4, 10-3 |
N/A | F1 | FS TS - Court 12 |
Annika KLEINHANS [7]
(Did not play)
|
Rozanne Van der Schyff
|
Walkover |
2023-04-09 10:30am | G1 | GRE - Court 3 |
Wilmien VOS [8]
|
Keira Cook
|
6-2, 6-1 |
2023-04-09 10:30am | G2 | GRE - Court 4 |
Annie van Schalkwyk [11]
|
Andrea WISEMAN [16]
|
2-6, 4-6 |
2023-04-10 9:15am | G3 | FS TS - Court 13 |
Wilmien VOS [8]
|
Andrea WISEMAN [16]
|
6-1, 6-0 |
2023-04-10 9:15am | H1 | FS TS - Court 14 |
Keira Cook
|
Annie van Schalkwyk [11]
|
4-6, 2-6 |
2023-04-08 11:30am | I1 | FS TS - Court 9 |
Erin Hack
|
Mmihle MABUZA
|
6-0, 6-2 |
2023-04-08 11:30am | I2 | FS TS - Court 10 |
JEANLE WIPPLINGER
|
Mia SCHIMPER
|
2-6, 1-6 |
2023-04-08 11:30am | I3 | FS TS - Court 11 |
kc liebenberg
|
Leane ENGELBRECHT
|
0-6, 2-6 |
2023-04-08 11:30am | I4 | FS TS - Court 12 |
Eriné Lategan [15]
|
Katrien Booysen
|
6-2, 6-1 |
2023-04-08 11:30am | I5 | FS TS - Court 13 |
Madison Sked
|
Lienke Badenhorst
|
2-6, 5-7 |
2023-04-08 11:30am | I6 | FS TS - Court 14 |
Carli Kruger
|
Minke van zyl
|
6-3, 6-2 |
N/A | I7 | FS TS - Court 15 |
Tiana PHILIPPIDES
|
Mia Kotze [14]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-04-08 12:45pm | I8 | FS TS - Court 1 |
Ariane AGUÉ
|
Erin Jacobs
|
0-6, 0-6 |
2023-04-09 8:00am | I9 | FS TS - Court 14 |
Erin Hack
|
Mia SCHIMPER
|
6-3, 4-6, 10-2 |
2023-04-09 8:00am | I10 | FS TS - Court 8 |
Leane ENGELBRECHT
|
Eriné Lategan [15]
|
6-4, 7-6(6) |
2023-04-09 8:00am | I11 | FS TS - Court 2 |
Lienke Badenhorst
|
Carli Kruger
|
2-6, 1-6 |
2023-04-09 8:00am | I12 | FS TS - Court 5 |
Tiana PHILIPPIDES
|
Erin Jacobs
|
1-6, 1-6 |
N/A | I13 | GRE - Court 5 |
Erin Hack
(Did not play)
|
Leane ENGELBRECHT
|
Walkover |
2023-04-09 10:30am | I14 | GRE - Court 6 |
Carli Kruger
|
Erin Jacobs
|
7-6(2), 6-1 |
2023-04-10 9:15am | I15 | FS TS - Court 15 |
Leane ENGELBRECHT
|
Carli Kruger
|
2-6, 2-6 |
2023-04-10 10:30am | J1 | FS TS - Court 9 |
Erin Hack
|
Erin Jacobs
|
2-6, 1-6 |
2023-04-09 10:30am | K1 | GRE - Court 7 |
Mia SCHIMPER
|
Eriné Lategan [15]
|
4-6, 2-6 |
N/A | K2 | GRE - Court 8 |
Lienke Badenhorst
|
Tiana PHILIPPIDES
(Did not play)
|
Walkover |
2023-04-10 10:30am | K3 | FS TS - Court 10 |
Eriné Lategan [15]
|
Lienke Badenhorst
|
6-3, 6-1 |
2023-04-09 8:00am | M1 | FS TS - Court 16 |
Mmihle MABUZA
|
JEANLE WIPPLINGER
|
6-2, 6-2 |
2023-04-09 8:00am | M2 | FS TS - Court 10 |
kc liebenberg
|
Katrien Booysen
|
2-6, 0-6 |
2023-04-09 8:00am | M3 | FS TS - Court 6 |
Madison Sked
|
Minke van zyl
|
0-6, 1-6 |
2023-04-09 10:30am | M5 | GRE - Court 9 |
Mmihle MABUZA
|
Katrien Booysen
|
2-6, 0-6 |
N/A | M6 | GRE - Court 10 |
Minke van zyl
(Did not play)
|
Ariane AGUÉ
|
Walkover |
2023-04-10 10:30am | M7 | FS TS - Court 11 |
Katrien Booysen
|
Ariane AGUÉ
|
6-0, 6-4 |
N/A | O1 | GRE - Court 11 |
JEANLE WIPPLINGER
|
kc liebenberg
(Did not play)
|
Walkover |
2023-04-10 10:30am | O3 | FS TS - Court 12 |
JEANLE WIPPLINGER
|
Madison Sked
|
2-6, 4-6 |
2023-04-07 12:45pm | Q26 | FS TS - Court 4 |
Kayla Steenekamp
|
Karla Jurgens
|
1-6, 0-6 |
2023-04-07 12:45pm | Q27 | FS TS - Court 5 |
Nadja Walter
|
Anandie DE WAAL
|
5-7, 2-6 |
2023-04-07 12:45pm | Q28 | FS TS - Court 6 |
Michelle van Schalkwyk
|
Charne Mulder
|
3-6, 1-6 |
2023-04-08 12:45pm | Q29 | FS TS - Court 2 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN
|
Karla Jurgens
|
2-6, 6-2, 10-8 |
2023-04-08 12:45pm | Q30 | FS TS - Court 3 |
Anandie DE WAAL
(Ret.)
|
Charne Mulder
|
3-6, 2-1 Retired |
N/A | Q31 | OMS - Court 8 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN
|
Charne Mulder
(Did not play)
|
Walkover |
2023-04-08 12:45pm | S2 | FS TS - Court 4 |
Nadja Walter
|
Michelle van Schalkwyk
|
6-4, 7-6 |
N/A | S3 | FS TS - Court 15 |
Kayla Steenekamp
(Did not play)
|
Nadja Walter
|
Walkover |